Ewangelickie Dni Kościoła

6 grudnia 2016

Posted by   50ADmin0   |   Categories :   Aktualności

Zapraszamy na Ewangelickie Dni Kościoła – wspólne świętowanie Jubileuszu 500 lat Reformacji. Przez 4 dni w Ustroniu, Wiśle, Cieszynie, Czeskim Cieszynie i Bielsku-Białej wspólnie z luteranami z całej Polski chcemy dziękować Bogu za dzieło odnowy Kościoła.

Celem Ewangelickich Dni Kościoła jest wzmocnienie wspólnoty – przede wszystkim między luteranami z różnych regionów kraju – ale również z partnerskimi Kościołami i organizacjami. Chcemy świętować jubileusz 500 lat Reformacji w gronie jak największej liczby członków Kościołów ewangelickich, ale także z naszymi przyjaciółmi, znajomymi, sąsiadami. Będzie to okazja do prezentacji różnorodności i tożsamości Kościoła luterańskiego w Polsce jako żywego Kościoła z europejskimi korzeniami.

Planujemy wzmocnić wspólnotę między luteranami poprzez wspólny udział w programie Ewangelickich Dni Kościoła, wspólne tworzenie programu EDK, poprzez goszczenie przez parafian diecezji cieszyńskiej uczestników EDK z innych diecezji. Dodatkowo w parafiach w czwartkowy i sobotni wieczór odbędą się spotkania mające na celu nawiązanie relacji, wymianę doświadczeń i budowanie tożsamości luteran w Polsce.

Podziel się z innymShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn