Otwórzmy nasze domy

13 marca 2017

Posted by   50ADmin0   |   Categories :   Aktualności

Okazujcie gościnność jedni drugim bez szemrania” 1 P 4,9

Drogie siostry i bracia w Jezusie Chrystusie!

Jezus doświadczył i wielokrotnie korzystał z gościnności bliskich mu uczniów np. Szymona i Andrzeja (Mk, 29-34), Marii, Marty i Łazarza, swych przyjaciół (Łk 19, 38-42), faryzeuszów (Łk 7, 36-50) czy nawet nielubianych w ówczesnym społeczeństwie celników (Łk 19,1-10). W nauce naszego Zbawiciela znajdujemy wiele wypowiedzi na temat gościnności, które ilustrują czym jest miłosierdzie (podobieństwo o miłosiernym Samarytaninie Łk 10,29-37), przyjęcie Ewangelii (podobieństwo o wielkiej wieczerzy Łk 14,15-24), radość ze skruchy grzesznika (podobieństwo o marnotrawnym synu Łk 15,22-24).

Jezus oczekiwał od swoich naśladowców otwartych serc do udzielania gościnności.

Zbliżają się Ewangelickie Dni Kościoła, które odbędą się na Śląsku Cieszyńskim w dniach 15 do 18 czerwca 2017 roku. To właśnie wówczas ewangelicy z całej Polski będą przybywali na teren diecezji cieszyńskiej, byśmy mogli wspólnie podziękować Bogu za 500 lat dzieła Reformacji i zastanowić się, co znaczy pielęgnowanie tego dziedzictwa we współczesnym świecie. Jestem przekonany, że nie poskąpicie Waszej gościnności, a nasi współwyznawcy, sympatycy ewangelicyzmu będą mogli znaleźć na ten czas schronienie w Waszych domach i wspólnie będziemy uczestniczyć w tym wielkim spotkaniu dając wyraz naszej solidarności w wierze. Zachęcam do ochoczego zgłaszania gotowości by przyjąć do naszych domów tych, którzy w czerwcu przyjadą na Ewangelickie Dni Kościoła. Można to uczynić we wszystkich kancelariach diecezji cieszyńskiej.

Wasz w Chrystusie

bp Adrian Korczago