Inauguracyjne nabożeństwo na Równicy

24 maja 2017

Ewangelickie Dni Kościoła rozpoczną się 15 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 nabożeństwem w ważnym historycznym miejscu dla ewangelików – przy kamiennym ołtarzu na zboczu Równicy koło Ustronia.

To jeden z leśnych kościołów, gdzie w czasach prześladowań w okresie kontrreformacji ewangelicy zbierali się na nabożeństwach.

W związku z oczekiwaną większą liczbą uczestników tegorocznego tradycyjnego nabożeństwa w leśnym kościele wjazd samochodami osobowymi i autobusami pod schronisko na Równicy będzie niemożliwy.

Zorganizowane zostały przejazdy specjalnymi autobusami z Ustronia (dworzec PKP) na Równicę. Zgłoszeni uczestnicy EDK mają ten przejazd zapewniony w ramach wykupionych kart uczestnictwa.

Osoby prywatne i grupy parafialne planujące uczestnictwo tylko w nabożeństwie na Równicy mogą także skorzystać z tej możliwości wjazdu na Równicę. Prosimy przesłać swoje zgłoszenia na adres: biuro@dnikosciola.pl. Jest to bezwzględnie konieczne, aby przygotować odpowiednią liczbę autobusów. Przejazd (tam i z powrotem) będzie kosztował 5 zł; płatne przy wsiadaniu do autobusu w Ustroniu.