Forum ekumenia i świat – program

6 czerwca 2017

Posted by   joanna   |   Categories :   Aktualności

Piątek 16.06.2017 – Cieszyn              

11.00-12.30 – Meandry ekumenii po 500 latach Reformacji
Ekumeniczne świętowanie Reformacji nie zawsze jest łatwe i proste, ale jest konieczne. Szczególnie, gdy zdamy sobie sprawę, że ruch ekumeniczny obchodził w 2010 roku stulecie istnienia. W ciągu ostatnich lat jesteśmy światkami wyjątkowych wydarzeń, jak np. obecność papieża na upamiętnieniu Reformacji 31.10.2016 roku w Lund. Jakie więc są relacje ekumeniczne, szczególnie z Kościołem Rzymskokatolickim dzisiaj i dokąd one prowadzą?
dyskusja: bp Jerzy Samiec, Kościół Ewangelicko-Augsburski, prezes Polskiej Radyy Ekumenicznej, bp Krzysztof Nitkiewicz, Diecezja Sandomierska Kościoła Rzymskokatolickiego, przewodniczącym Zespołu ds. Kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną oraz Rady ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Kościoła Rzymskokatolickiego, prof. Karol Karski, historyk ekumenizmu, redaktor naczelny „Studiów i Dokumentów Ekumenicznych”, ks. prof. Józef Budniak, diecezjalny referent do spraw ekumenizmu Diecezji Bielsko-Żywieckiej Kościoła Rzymskokatolickiego
prowadzenie: ks. Grzegorz Giemza, dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej
kościół Jezusowy, pl. Kościelny

15.00-17.00 – Luteranie w Polsce i Oregonie (USA)
przyjaźń, współpraca, partnerstwo
W czym jesteśmy do siebie podobni, czym się różnimy? Jakimi wydarzeniami żyliśmy przez ostatnie 20 lat. Jak  możemy realizować nasze partnerstwo, jeśli dzieli nas 8 500 km?

Zapraszamy przedstawicieli wszystkich parafii mających partnerstwo z parafiami w Oregonie, uczestniczki Forów Kobiet w Oregonie, młodzież biorącą udział w obozach ELCA oraz wszystkich zainteresowanych sytuacją luteran w Oregonie.
Spotkanie prowadzone w języku angielskim
prowadzenie: Anna Wrzesińska, koordynator kontaktów zagranicznych Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego, Warszawa
Szkoła Podstawowa Towarzystwa Ewangelickiego, pl. Kościelny 5, sala 22, II piętro

 Wersja pdf

 

Podziel się z innymShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn