Teatr – program

7 czerwca 2017

Posted by   joanna   |   Categories :   Aktualności

Zapraszamy do teatru.

Piątek, 16 czerwca 2017

Teatr im. Adama Mickiewicza, pl. Teatralny 1, Cieszyn
(godziny rozpoczęcia przedstawień mogą ulec przesunięciu)

11.40-12.40 oraz 17.30-18.30 – Tylko
Spektakl składa się z pięciu teatralnych impresji, powstałych z zachwytu nad Bożym Słowem. To próba oddania bogactwa znaczeń kryjących się w Biblii, poprzez różnorodność form pojawiających się na scenie. PISMO, WIARA, ŁASKA, CHRYSTUS, BÓG – jak mówić o nich bez słów? Jak dotknąć prawd teologicznych nie prawiąc kazań? Czasami jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów.

TEOTEATR – koalicja teatralna specjalizująca się w krótkich formach scenicznych. W swojej pracy artyści sięgają po techniki charakterystyczne dla różnych gatunków teatralnych takich jak: teatr ruchu, pantomima, komedia, teatr formy, przedmiotu i tańca. 

15.00-15.45 – Arka Noego
spektakl lalkowy dla dzieci
Scena Lalek Bajka (Těšínské divadlo) z Czeskiego Cieszyna przedstawi spektakl lalkowy dla dzieci, który opowiada biblijną historię Arki Noego. Spektakl w pełen humoru sposób opowiada pasjonującą historię Noego i jego rodziny, których Bóg ocalił przed Wielkim Potopem. Jest to historia o winie, miłości i przebaczeniu, historia, która dotyczy każdego człowieka i każdej rodziny.

16.00-16.30 – Lifehouse „Everything”
Grupa teatralna z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej z Lublina, to siedmioro młodych ludzi chcących chwalić Boga ruchem i gestem. W cieszyńskim teatrze przedstawią klasyczne przedstawienie do muzyki zespołu Lifehouse „Everything”. Dotyka ono tematów stworzenia, upadku i zbawienia. Przyjdź, zobacz i zmierz się z tą obrazową formą mówienia o Bożym działaniu.

17.00-17.30  Sen Marcina
Spektakl jest swobodną adaptacją niepublikowanego skeczu autorstwa Lidii Czyż. W kabaretowej atmosferze doświadczymy podróży w czasie o niecałe 500 lat by spotkać Reformatora. Dlaczego, jak i gdzie nas to doprowadzi nie możemy zdradzić. Wymagane jest poczucie humoru oraz zdolność spojrzenia na rzeczywistość, nawet tę kościelną, z przymrużeniem oka.

Podziel się z innymShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn