Nabożeństwo główne

17 czerwca 2017

W Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej o 15.00 odbyło się nabożeństwo główne EDK.

Na początku nabożeństwa przedstawiciele sześciu diecezji Kościoła luterańskiego zbudowali Różę Lutra – herb Kościoła. Liturgie wstępną prowadził ks. Krzysztof Cienciała z parafii w Bielsku. Słowa Psalmu 145 przeczytali Dorota Stachelek, Anna Wantulok i Józef Król.

Kazanie, w oparciu o tekst z Listu do Filipian 2,9-11, wygłosił biskup Kościoła Jerzy Samiec.

W trakcie nabożeństwa zaśpiewał Wielki Chór Reformacyjny prowadzony przez Joannę Korczago oraz zagrał Zespół Dzwonków ze Skoczowa. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod dyrekcją Mateusza Walacha. Na organach grał Przemysław Sztwiertnia.

Więcej zdjęć