Sobota w Bielsku-Białej

17 czerwca 2017

Posted by   joanna   |   Categories :   Aktualności

Zaczynamy trzeci dzień wielkiego święta luteran.

Trzeci dzień EDK w Bielsku-Białej rozpoczął się sześcioma studiami biblijnymi – prowadzonymi przez biskupów, księży, studentów teologii i teolożki – w kościele Zbawiciela, budynku Augustany oraz innych obiektach Bielskiego Syjonu. Wszyscy rozważali tekst z Listu do Filipian 2,7-8. Spotkania uświetniły także występy chórów oraz zespołów.
„Co robią babcie, gdy chcą pobawić się z wnukami? – pytał ks. Dawid Mendrok – siadają na dywanie, czyli zniżają się do ich poziomu. Tak samo robił Jezus. Uniżenie to pewna umiejętność, w której powinniśmy Go naśladować”.
„W Jezusie spotykamy przede wszystkim człowieka pełnego miłości – mówił w innym miejscu ks. Waldemar Wunsz. – Dziś spotkamy niejednego człowieka. Czyją twarz będzie miał dla nas?”. To dobre przesłanie na kolejny dzień spotkania w ogólnopolskiej ewangelickiej społeczności.

O godzinie 11.00 równolegle rozpoczęło się 11 punktów programu, m.in.: debata uczniów z dwóch liceów prowadzonych przez ewangelickie stowarzyszenia – z Bielska-Białej i Cieszyna.
„Jestem katoliczką z Zielonej Góry i sympatyzuję z Kościołem ewangelickim – mówiła Mirosława Grodziska. – Dziś byłam na prezentacji działalności diakonii w domu opieki Soar, a potem jeszcze na wykładzie o sztuce. Ale najbardziej wzruszyłam się wczoraj, gdy na zakończenie koncertu Śląska wszyscy razem śpiewali Ojcowski dom. I tak pomyślałam, czemu nie możemy wszyscy razem tak śpiewać dla Boga, zamiast wypominać co kto komu zawinił”.

Odbyła się także gra miejska na Bielskim Syjonie. Jednym z zadań było zaśpiewanie Warownym grodem pod pomnikiem Marcina Lutra.

W Centrum kobiet rozmawiano o tym, że kobieta jest najlepszą przyjaciółką. W sali parafialnej poeci czytali swoje wiersze, a w budynku szkoły ks. Marek Jerzy Uglorz mówił o rodzinach uratowanych przez Jezusa. W ramach Forum sztuka ks. Karol Macura opowiadał o kościelnych witrażach. W ramach Forum misja zaprezentowano działanie misyjne w Afryce.

Popołudniu uczestnicy przenieśli się do Hali pod Dębowcem, gdzie odbyło się uroczyste nabożeństwo oraz koncert reformacyjny.

Pełna galeria

Zdjęcia: Adam Klemens

 

Podziel się z innymShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn