Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective

4 kwietnia 2017

Posted by   joanna   |   Categories :   Aktualności

W sobotę oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod dyrekcją Mateusza Walacha. 

Orkiestra zagra podczas sobotniego nabożeństwa i koncertu w hali pod Dębowcem.

ORKIESTRA KAMERALNA SILESIAN ART COLLECTIVE jest to zespół śląskich muzyków związanych wspólną działalnością artystyczną. Od 2010 roku kreują świat muzyki poważnej, a także tworzą dźwięki w projektach łączących muzykę rozrywkową i aparat orkiestrowy.

To energetyczny zespół, który tworzą młodzi muzycy regionu śląskiego. Od początku zachwycają publiczność swoim entuzjazmem i profesjonalizmem, odnajdując się zarówno w repertuarze muzyki klasycznej, jak i w brzmieniach rozrywkowych. O wszechstronności zespołu świadczy szeroki przekrój artystów, z którymi dzielili scenę, byli to m.in.: Marcin Wyrostek, Łukasz Zagrobelny, Łukasz Frant, zespół Universe, Kasia Wilk, Wierba & Schmidt Quintet. Orkiestra angażuje się także w projekty studyjne. Przy współpracy z Alvernia Studios, muzycy zrealizowali płytę Anima Justyny Steczkowskiej, jak również w poszerzonym składzie symfonicznym nagrali muzykę filmową duńskich kompozytorów. Najnowszym albumem orkiestry jest płyta Symbioza greckiego kompozytora Odysseasa Konstantinopoulosa.

Podczas koncertu zabrzmią utwory w aranżacjach specjalnie przygotowanych na jubileusz 500 lat Reformacji. Z orkiestrą wystąpią znani soliści: Beata Bednarz , Natalia Niemen, Mate.o.  Zaśpiewa także Zespół CME.

Podziel się z innymShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn