Reformacyjny Wartburg

26 czerwca 2017

Posted by   joanna   |   Categories :   Aktualności

W trakcie EDK zaprezentowano Reformacyjnego Wartburga.

Samochód przygotowywany jest na Złombol.

Czym jest Złombol?

Jest to w 100% charytatywny rajd, którego celem jest zebranie pieniędzy dla dzieci z domów dziecka. Samochody, które biorą udział w rajdzie muszą być komunistycznej produkcji lub koncepcji. Każda załoga przed startem musi zebrać minimalną kwotę pieniędzy, która w przypadku samochodu osobowego wynosi 1500 zł. Całość tej kwoty zostaje przekazana przez organizatorów na domy dziecka. Więcej informacji na ZŁOMBOL.pl

Dlaczego Reformacyjny Wartburg?

Wartburg to nie tylko samochód produkcji DDR. Wartburg to także, albo przede wszystkim, zamek w Niemczech. Na zamku tym Marcin Luter, w latach 1520-1521 ukrywał się przed przeciwnikami głoszonych przez siebie tez. To właśnie na zamku Wartburg powstało pierwsze tłumaczenie Nowego Testamentu na język niemiecki.

Nasz Wartburg jest pewnego rodzaju symbolem i przypomnieniem, że Reformacja na nowo przekazała Słowo Boże ludziom. Jadąc tym samochodem chcemy uczcić 500 lat Reformacji, czyli odnowy Kościoła, która swój symboliczny początek miała w 1517 r., kiedy to Marcin Luter ogłosił 95 tez, w których przeciwstawił się sprzedaży odpustów.

Aby nazwa naszego zespołu nawiązywała do idei 500 lat Reformacji, nazwaliśmy nasz team ReMobil-500. Jako członkowie Kościół Ewangelicko-Augsburski (Luterański) w Polsce chcemy w praktyczny sposób włączyć się w akcję zbierania funduszy dla dzieci z domów dziecka w ramach rajdu ZŁOMBOL.

Poprzez projekt Reformacyjy Wartburg chcemy przy tej okazji wskazać na źródło naszych chęci, które nakazują nam nieść pomoc drugiemu człowiekowi. To dzięki Jezusowi Chrystusowi staliśmy się ludźmi wolnymi po to, aby służyć innym i w ten sposób wskazywać na ideę Reformacji, którą jest zbawienie człowieka z łaski przez wiarę w Jezusa Chrystusa.

Jak mogę się włączyć?

Jeżeli chciałbyś przekazać darowiznę na dzieci z domów dziecka, możesz to uczynić robiąc przelew na znajdujące się poniżej dane:

Numer konta: 72 1050 1214 1000 0023 2153 3859

Fundacja Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka Chorzów, ul. Łani 1

Tytuł przelewu: Złombol, ReMobil-500, od „NAZWA DARCZYŃCY”

Ze względów formalnych organizatorzy rajdu wymagają, aby wszystkie darowizny były udokumentowane. Dlatego uprzejmie prosimy, aby po dokonanej wpłacie przesłać nam potwierdzenie wpłaty na adres: remobil500@luteranie.pl

 

Podziel się z innymShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn