Dziękujemy!

30 czerwca 2017

Posted by   joanna   |   Categories :   Aktualności, Slider

Ewangelickie Dni Kościoła były szczególnym świętem dla naszej ewangelickiej rodziny.

Dziękuję wszystkim, którzy z różnych zakątków naszego kraju przyjechali, aby wziąć udział w tym niepowtarzalnym wydarzeniu. Spotkali się ewangelicy z Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego, Kościoła Ewangelicko – Reformowanego, Śląskiego Kościoła Ewangelickiego Augsburskiego Wyznania w Czechach oraz goście z Oregonu w USA i Finlandii. W naszym święcie wzięło udział łącznie ponad 6 tysięcy osób. Fantastycznie, że byliście!

Szczególne podziękowania kieruję do ponad 1000 osób, które aktywnie współtworzyły niepowtarzalny klimat tego święta. To wy: organizatorzy, współorganizatorzy, współpracownicy, wolontariusze, wykładowcy, prelegenci, prowadzący nabożeństwa i studia biblijne, dyrygenci, chórzyści, zespoły muzyczne, aktorzy teatralni, prowadzący warsztaty wypełniliście Ewangelickie Dni Kościoła tak piękną treścią.

Dziękuję za wsparcie Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego, władzom samorządowym Ustronia, Wisły, Cieszyna i Bielska-Białej, parafiom ewangelickim w tych miastach, Kolejom Śląskim, firmom transportowym, sponsorom.

Szczególnie dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się otworzyć swoje domy dla współwyznawców, którzy przyjechali do nas na Śląsk Cieszyński. Wasza otwartość przerosła nasze oczekiwania – zgłosiło się was tak dużo, że nie wszyscy mogli gościć uczestników z innych diecezji.

Nade wszystko wdzięczny jestem Bogu, że w tak wspaniały sposób błogosławił nam ten wspólny czas. Mam nadzieję, że nasze świętowanie przyczyniło się do odświeżenia dawnych znajomości oraz nawiązania nowych, które nadal będą pielęgnowane i rozwijane.

biskup diecezji cieszyńskiej
Adrian Korczago

Podziel się z innymShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn