Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki. List do Hebrajczyków 13,8

Hasło Ewangelickich Dni Kościoła:
Zawsze razem z Chrystusem

Celem Ewangelickich Dni Kościoła jest wzmocnienie wspólnoty – przede wszystkim między luteranami z różnych regionów kraju – ale również z partnerskimi Kościołami i organizacjami. Chcemy świętować jubileusz 500 lat Reformacji w gronie jak największej liczby członków Kościołów ewangelickich, ale także z naszymi przyjaciółmi, znajomymi, sąsiadami. Będzie to okazja do prezentacji różnorodności i tożsamości Kościoła luterańskiego w Polsce jako żywego Kościoła z europejskimi korzeniami.

Planujemy wzmocnić wspólnotę między luteranami poprzez wspólny udział w programie Ewangelickich Dni Kościoła, wspólne tworzenie programu EDK, poprzez goszczenie przez parafian diecezji cieszyńskiej uczestników EDK z innych diecezji. Dodatkowo w parafiach w czwartkowy i sobotni wieczór odbędą się spotkania mające na celu nawiązanie relacji, wymianę doświadczeń i budowanie tożsamości luteran w Polsce.

Logo pokazuje nas zgromadzonych wokół krzyża Chrystusa.
Wszyscy, bez względu na to skąd pochodzimy, gdzie mieszkamy, czym się zajmujemy, razem tworzymy koło wspólnoty.
W centrum tej wspólnoty znajduje się Jezus, który trwa na wieki i prowadził nas przez 500 lat.

Podziel się z innymShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn