Celem Ewangelickich Dni Kościoła jest wzmocnienie wspólnoty – przede wszystkim między ewangelikami z różnych regionów kraju – ale również z partnerskimi Kościołami i organizacjami. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w 2017 roku. Wtedy koncentrowaliśmy się na świętowaniu jubileuszu 500 lat Reformacji.

Główny cel dalej jest aktualny. Życie w diasporze jest szczególnym wyzwaniem. Z tego powodu spotkanie w czasie Ewangelickich Dni Kościoła to wyjątkowy czas dla ewangelików żyjących w rozproszeniu. Osoby na co dzień żyjące często w samotności są wtedy przez cztery dni razem z tysiącami współwyznawców.

Tak jak za pierwszym razem Ewangelickie Dni Kościoła chcemy zorganizować na Śląsku Cieszyńskim. Proponowany termin: 16 do 19 czerwca 2022 roku.

Charakterystyczne dla Ewangelickich Dni Kościoła jest też to, że program tworzą uczestnicy. Zapraszamy diecezje, parafie, stowarzyszenia i inne organizacje do zgłaszania punktów programu, które same chciałyby przygotować i przeprowadzić.

To czterodniowe zgromadzenie to okazja do prezentacji różnorodności i tożsamości Kościoła ewangelickiego w Polsce jako żywego Kościoła, który należy do światowej rodziny spadkobierców Reformacji.

Logo pokazuje nas zgromadzonych wokół krzyża Chrystusa.
Wszyscy, bez względu na to skąd pochodzimy, gdzie mieszkamy, czym się zajmujemy, razem tworzymy koło wspólnoty.
W centrum tej wspólnoty znajduje się Jezus, który trwa na wieki.