Ewangelickie Dni Kościoła 2022

10 lipca 2019

Posted by   joanna   |   Categories :   Aktualności, Slider

Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie!

W 2017 roku w związku z obchodami Jubileuszu 500 lat Reformacji zorganizowaliśmy na terenie Diecezji Cieszyńskiej w Ustroniu, Wiśle, Cieszynie oraz Bielsku-Białej Ewangelickie Dni Kościoła – rodzinne święto ewangelików – pod hasłem Zawsze razem z Chrystusem. Ponad 6 000 ludzi z całej Polski oraz z zagranicy uczestniczyło w nabożeństwach, koncertach, wykładach, seminariach, warsztatach i pozostałych punktach wspólnie przygotowanego programu. Luteranie ze Śląska Cieszyńskiego przyjęli w swoich domach współwyznawców z pozostałych diecezji naszego Kościoła. Spotkanie zaowocowało nawiązaniem nowych więzi, wzmocnieniem wspólnoty luteran w Polsce oraz było wyrażeniem Bogu wdzięczności za Jego nieustanne prowadzenie nas na drodze wiary.

Ponownie zapraszamy Was na Śląsk Cieszyński. Planujemy zorganizować kolejne Ewangelickie Dni Kościoła w dniach 16-19 czerwca 2022 roku. W czasie Ogólnopolskiej Konferencji Duchownych zaproszenie skierowaliśmy do duchownym z całego naszego Kościoła, by przekazywali te wieści dalej. Tak jak poprzednio jesteśmy otwarci na współpracę i współtworzenie programu Ewangelickich Dni Kościoła.

Jesteśmy ciekawi, czy zechcecie ponownie przyjąć nasze zapro­szenie. Na wasze opinie, pomysły oczekujemy na Facebooku: @EwangelickieDniKosciola oraz pod adresem mailowym: biuro@dnikosciola.pl.

Wierzymy, że w czasie takiego spotkania jeszcze mocniej zacieśnią się więzy łączące ewangelików oraz wzmocni się na­sza wiara w Tego, który powołał nas do tej szczególnej społeczności.

W imieniu Rady Ewangelickich Dni Kościoła

bp Adrian Korczago

 

Podziel się z innymShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn