Koncerty

20 maja 2017

Posted by   joanna   |   Categories :   Bez kategorii

(godzina rozpoczęcia koncertów może ulec przesunięciu)

Czwartek, 15 czerwca 2017 – Wisła

14.00-15.45 – Usłyszysz także Dobrą Wiadomość
niezapomniany czas śpiewu i radości
koncert chórów i zespołów dziecięcych, klowni, konkursy…
prowadzenie: Michał Legierski oraz Dorota Fenger, Paweł Wisełka
Amfiteatr im. Stanisława Hadyny

14.00-15.45 – Muzyczna Ewangelia na cztery głosy
koncert chórów parafialnych i orkiestry dętej
prowadzenie: ks. Władysław Wantulok
kościół ewangelicki, ul. 1 Maja

16.00-17.15 – Arka Noego
Zespół powstał w 1999 roku. W zespole gra kilkoro muzy­ków oraz 12 do 15 dzieci – głów­nie dzieci człon­ków zespołu 2Tm2,3 i ich przy­ja­ciele. Mło­dzi wyko­nawcy śpie­wają natu­ral­nie i spon­ta­nicz­nie — nie mają spe­cjal­nie szko­lo­nych i usta­wia­nych gło­sów, nie odby­wają regu­lar­nych prób.
Amfiteatr im. Stanisława Hadyny

17.30-18.15  – N.O.C.
Zespół powstał w marcu 2006 roku i działa w parafii ewangelickiej w Pile. Nazwa zespołu jest skrótem od słów: nie opuszczę cię. Grają muzykę, której nie da się umieścić w jednym gatunku, a pod szeroko pojętym hasłem Rock kryją się różnorodne klimaty odzwierciedlające muzyczne gusta poszczególnych członków zespołu. Jest to zespół międzypokoleniowy, łączący w sobie wielobarwność i różnorodność. Tym co ich scala, jest muzyka.
Amfiteatr im. Stanisława Hadyny

18.30-19.30 – Zespół Cześć
i Poselstwo Słowa,  ks. Leszek Czyż, Wisła Malinka
Zespół Cześć działa przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle-Malince prowadząc uwielbienie w czasie niedzielnych nabożeństw, spotkań uwielbiających i innych wydarzeń w wielu miejscach głównie na południu Polski. Zespół składa się z około 25 osób pragnących muzyką uwielbiać Pana Boga.
Amfiteatr im. Stanisława Hadyny

19.00-20.15 – Jagodziński Trio
Jagodziński Trio powstało w 1993 roku. Tworzy go trzech światowej sławy muzyków: Andrzej Jagodziński, Adam Cegielski, Czesław Bartkowski. W 2009 roku Jagodziński Trio razem z Agnieszką Wilczyńską nagrało płytę „Warownym grodem”.
kościół ewangelicki, ul. 1 Maja

20.30-21.45 – October Light
Zespół z Chorwacji który wykonuje ska rock i charakteryzuje się niepowtarzalnym, energetycznym brzmieniem. Powstał w październikowy wieczór w 2005 roku.
Amfiteatr im. Stanisława Hadyny

22.00-22.45 – 500 lat Reformacji
pokaz laserowy
wprowadzenie: ks. Waldemar Szajthauer
Amfiteatr im. Stanisława Hadyny

Piątek, 16 czerwca 2017 – Cieszyn

16.30-17.15 –  Zespół CME
Zespół powstał w 2000 roku w odpowiedzi na potrzebę prowadzenia wspólnego śpiewu w trakcie spotkań dla młodzieży organizowanych przez Centrum Misji i Ewangelizacji. Koncerty zespołu cechują się dużą dynamiką i różnorodnością stylów, inspiracje muzyczne czerpane są z trzech głównych gatunków muzycznych: popu, rocku i jazzu. scena Rynek, Cieszyn

17.30-18.45 – Mate.O
Muzykę Mate.O można zaliczyć do nurtu pop-jazz. Twórczość nasycona jest ciekawymi pomysłami i aranżacjami, oraz niebanalną oprawą tekstową. To po prostu piosenka autorska, w której słychać elementy folku, rhytm&bluesa, rocka, jazzu. Każdy znajdzie tu coś fascynującego, niespotykanego. scena Rynek, Cieszyn

18.00-19.30 –  Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny jest jednym z największych polskich zespołów folklorystycznych. Został założony 1 lipca 1953 roku. Zespół wystąpi z koncertem Solus Christus.
kościół Jezusowy, Cieszyn
prowadzenie: bp Adrian Korczago

20.00-20.15 – Poselstwo Słowa
dk. Izabela Sikora
scena Rynek, Cieszyn

20.15-21.45  – TGD
TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. TGD tworzą ludzie reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. Koncerty grupy są nie tyle formą prezentacji artystycznej, co ubraną w dźwięki modlitwą. scena Rynek, Cieszyn

Sobota, 17 czerwca 2017 – Bielsko-Biała

16.30-18.00 – To co najważniejsze
Wielki Koncert Reformacyjny
śpiew: Beata Bednarz , Natalia Niemen, Mate. O, Zespół CME, chór dziecięcy Hażlach-Zamarski-Skoczów pod dyr. Marty Cienciały, Anna Kaleta, Marta Cienciała, Filip Kaleta, Maciej Pastucha, Marcin Podżorski, ks. Leszek Czyż
gra: Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod dyrekcją Mateusza Walacha
Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective to zespół śląskich muzyków związanych wspólną działalnością artystyczną. Od 2010 roku kreują świat muzyki poważnej, a także tworzą dźwięki w projektach łączących muzykę rozrywkową i aparat orkiestrowy. Podczas koncertu zabrzmią utwory w aranżacjach specjalnie przygotowanych na jubileusz 500 lat Reformacji.

prowadzenie: ks. Paweł Meler, Wiktoria Matloch
Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Karbowa 26

Podziel się z innymShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn