Sobota – program

17 czerwca 2017

Posted by   joanna   |   Categories :   Aktualności

Zapraszamy dzisiaj do Bielska-Białej!

10.00

10.00-11.00 – Dobra Wiadomość od Kogoś wyjątkowego
zajęcia biblijne
Szkoła Podstawowa nr 2, pl. Marcina Lutra 7
10.00-10.45 – studia biblijne
tekst: Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie (który) okazawszy się z postawy człowiekiem, uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. Flp 2,7-8
Małgorzata Cholewik, teolożka, Jaworze, CENTRUM kobiet,
muzyka: Zespół Cantate, Jaworze,
budynek Augustana, pl. M. Lutra 3, sala, parter
• bp Jan Szarek, Bielsko-Biała, FORUM diakonia,
muzyka: ks. Krzysztof Cienciała,
Ewangelicki Dom Opieki „Soar”, ul. Modrzewskiego 25
Studenci ChAT, Warszawa,
muzyka: Synogarlica, Dzięgielów,
Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolnego, ul. Modrzewskiego 12, aula
• ks. Dawid Mendrok, Włocławek,
organy: Agata Fender,
muzyka: Luterański Chór „Graduale”,
kościół Zbawiciela, pl. M. Lutra
• ks. Waldemar Wunsz, Konin,
muzyka: Sola Fide, Goleszów,
Parafia Ewangelicko – Augsburska, pl. M. Lutra 12
• ks. Marek Twardzik, Cisownica,
leśny kościół, Bielsko-Biała

11.00

11.00-12.00 – Opowieści na szkle światłem malowane
witraże w wybranych kościołach ewangelickich, w trakcie spotkania wspólne rysowanie wnętrza kościoła
ks. Karol Macura, Drogomyśl
Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolnego, ul. Modrzewskiego 12, sala 23, I piętro
11.00-12.00 – Diakonia krajowa i lokalna
• Ewangelicki Dom Opieki „Soar” – przykład diakonii parafialnej,
Małgorzata Skurska, dyrektor EDO „Soar”,
prelekcja multimedialna, zwiedzanie, zajęcia plastyczne z podopiecznymi
• Ogólnopolskie akcje diakonijne, pozyskiwanie funduszy i efektywna pomoc
Wanda Falk, dyrektor generalna Diakonii Polskiej
Ewangelicki Dom Opieki „Soar”, ul. Modrzewskiego 25
11.00-12.00 – Rodziny uratowane przez Jezusa
W Betanii mieszkało nieszczęśliwe rodzeństwo, w galilejskim miasteczku córka umarła z powodu anoreksji, w Nain, syn uzależniony przez mamę leżał już na marach – znasz te rodziny z sąsiedztwa? Może sam liczysz na pomoc?
ks. prof. Marek Jerzy Uglorz, Chrześcijańska Akademia Teologiczna, Warszawa
Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolnego, ul. Modrzewskiego 12, sala 41, II piętro
11.00-12.30 – Kobieta jest najlepszą przyjaciółką
zaskakująca teza, ale jaka prawdziwa – warsztaty w grupach
prowadzenie: Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska, teolożka, rzecznik Kościoła rzecznik Kościoła, Warszawa; Jolanta Janik, teolożka, Beskidzka Oaza, Piosek, Czechy; Beata Michałek, duszpasterz, pracownik w biurze konsystorza, Warszawa; dk. Halina Radacz, Żyrardów
budynek Augustana, sala, parter
11.00-13.00 – To, co Tygryski lubią najbardziej
czyli zabawy ruchowe, prace plastyczne, zabawy, zajęcia prowadzą wykwalifikowani wolontariusze
zaangażowani w pracę z dziećmi w parafiach ewangelickich
Szkoła Podstawowa nr 2, pl. Marcina Lutra 7
11.00-13.00 – Biblia bez dogmatu
Inne spojrzenie na Stary Testament
prof. Andrzej Kluczyński, Chrześcijańska Akademia Teologiczna, Warszawa
prowadzenie: ks. Tomasz Bujok
Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolnego, ul. Modrzewskiego 12, sala 24, I piętro
11.00-13.00 – Dotyk słowa
poezja, muzyka, swoje wiersze czytają: dk. Aleksandra Błahut-Kowalczyk, bp Paweł Anweiler, Aleksandra Rzońca, Marta Palarz, Marta Haratyk
Parafia Ewangelicko – Augsburska, pl. Marcina Lutra 12, sala
11.00-13.00 – Z Chrystusem w świat – współczesne wyzwania
prezentacja działań misyjnych w Afryce oraz afrykańskich rytmów o doświadczeniach afrykańskich i misyjnych
opowiadają: Izabela Karasińska, lekarz stomatolog, autorka książek, podróżniczka, misjonarka; Lucjan Buchalik, dyrektor Muzeum Miejskiego w Żorach, etnograf, podróżnik; Lidia Żur, koordynator projektu
„Pomoc dla Afryki”; Iwona Nawrot, pedagog, prezes Fundacji Centrum UskrzydlijDzieciaki.pl; Jerzy
Marcol, dyrektor Biblijnego Stowarzyszenia Misyjnego
prowadzenie: Mariola Fenger, Centrum Misji i Ewangelizacji, Dzięgielów
Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolnego, ul. Modrzewskiego 12, sala 40, II piętro
11.00-13.00 –  Wkład ewangelików w rozwój Bielska i Cieszyna
debata uczniów z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja, Bielsko-Biała i Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego, Cieszyn
wprowadzenie: prof. Jerzy Buzek, europoseł
aula Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja, ul. Modrzewskiego 12
11.00-13.00 –  Malowanie kamieni
warsztaty, nie trzeba przynosić własnych kamieni, potrzebna otwartość na nowe dokonania plastyczne
prowadzenie: dk. Barbara Adamus, pasjonatka różnych technik plastycznych
Parafia Ewangelicko – Augsburska, pl. Marcina Lutra 12
11.00-13.00 –  Ewangelickie Bielsko
gra miejska
Bielski Syjon i okolica
11.00-13.00 –  Mobilny fablab

12.00

12.00-13.00 – Superwizja jako profesjonalna forma wsparcia pracy rady parafialnej
ks. Marcin Kotas, superwizor, Poznań
Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolnego, ul. Modrzewskiego 12, sala 41, II piętro
12.30-13.00 –  Podsumowanie w Centrum kobiet
budynek Augustana, sala, parter

13.00

13.00-15.00 –  Przejazd do Hali Widowiskowo-Sportowej
przerwa obiadowa
Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Karbowa 26

15.00

15.00-16.30 – Nabożeństwo główne EDK
Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Karbowa 26

16.30-18.00 –  To co najważniejsze
wielki koncert reformacyjny
Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Karbowa 26

Podziel się z innymShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn