Zespół CME

5 maja 2017

Zespół CME zaśpiewa na EDK.

Na Ewangelickich Dniach Kościoła nie mogłoby zabraknąć zespołu CME.

Zespół CME powstał w 2000 roku w odpowiedzi na potrzebę prowadzenia wspólnego śpiewu w trakcie spotkań dla młodzieży organizowanych przez Centrum Misji i Ewangelizacji. Pierwszy koncert zespołu odbył się na Ogólnopolskim Zjeździe Młodzieży Ewangelickiej w Ustroniu. Od tego momentu rozpoczęły się też jego regularne próby i występy.

Zespół koncertował w Polsce i za granicą, m.in. w trakcie takich imprez, jak: ProChrist, Kirchentag, Tygodnie Ewangelizacyjne w Dzięgielowie i Mrągowie, X-Camp. Towarzyszył na scenie znanym wykonawcom: Beacie Bednarz, Irkowi Głykowi, Mateuszowi Walachowi i Orkiestrze Kameralnej Silesian Art Collective. Na stałe współpracuje z aranżerami: Tomaszem Grajcarem (Misja CSM), Adamem Kosewskim (Misja CSM, TGD, Robert Kasprowicz) i Mateuszem Walachem (OKSAC, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Ewa Uryga, Andrzej Piaseczny).

Dorobek zespołu stanowi kilka płyt live nagranych w trakcie Tygodni Ewangelizacyjnych, płyta z kolędami, zarejestrowana w cieszyńskim teatrze im. A. Mickiewicza w czasie Rodzinnego Spotkania Świątecznego, oraz ostatni album, pt. „Live in Filadelfia”, który stanowi podsumowanie 15-letniej działalności zespołu. Na płycie tej znajdują się autorskie utwory oraz znane pieśni uwielbienia.

Koncerty zespołu cechują się dużą dynamiką i różnorodnością stylów, inspiracje muzyczne czerpane są z trzech głównych gatunków muzycznych: popu, rocku i jazzu. Jednak to nie forma jest najważniejsza, ale przekaz, który daje odbiorcy możliwość nawiązania i pogłębienia osobistej relacji z Bogiem. W czasie koncertów członkowie zespołu chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami życia z Bogiem i tym, jak Jezus ich zmienia.

Celem zespołu jest przede wszystkim prowadzenie innych we wspólnym śpiewie jako przestrzeni nie tylko muzycznej do odkrywania oraz poznawania Boga i siebie samego.

Zapraszamy na koncert zespołu 16 czerwca o 17.00 na cieszyńskim Rynku!